Szpital Bródnowski „Liderem komunikacji”

Mazowiecki Szpital Bródnowski w Warszawie Sp. z o.o.

Mazowiecki Szpital Bródnowski
w Warszawie Sp. z o.o.

Liderem komunikacji

W ramach ogólnopolskiej kampanii „Lider komunikacji” skierowanej do placówek ochrony zdrowia nagrodzony został Mazowiecki Szpital Bródnowski w Warszawie Sp. z o.o. Na oficjalnym spotkaniu na ręce pani Teresy Marii Bogiel – prezes zarządu szpitala – przekazany został certyfikat potwierdzający wysoką jakość obsługi oraz komunikacji telefonicznej z pacjentem.

Lider Komunikacji
Profesjonalna obsługa pacjenta

Jednym z kluczowych czynników, który decydował o przyznaniu certyfikatu „Lider komunikacji”, było stworzenie w szpitalu spójnego systemu komunikacji z pacjentem. Dzięki przeorganizowaniu systemu rejestracji pacjentów, wydzieleniu jednostek odpowiedzialnych osobno za obsługę osobistą oraz telefoniczną, udało się skrócić czasy oczekiwań w kolejkach, usprawnić sam proces zapisu na badanie lub wizytę lekarską oraz poprawić poczucie bezpieczeństwa i komfortu pacjentów. Efektywna obsługa chorych bez bezpośredniego kontaktu była szczególnie ważna w okresie zwiększonej zachorowalności na COVID-19.

Szybki i łatwy kontakt z rejestracją szpitala stał się podstawą do przyznania tytułu Lidera komunikacji

Dzięki organizacji oraz staraniom pracowników telefonicznej rejestracji medycznej udało się osiągnąć wynik ponad 90% odbieranych połączeń miesięcznie przy znacznym skróceniu okresu potrzebnego na nawiązanie połączenia z konsultantem. Dodatkowo średni czas trwania rozmowy z indywidulanym pacjentem spadł poniżej trzech minut. Średnio tylko tyle aktualnie potrzeba, aby każdy pacjent uzyskał pełną pomoc oraz informację przy pojedynczym kontakcie ze szpitalem.

550
telefonów dziennie
90
procent skutecznie odebranych telefonów
1
punkt kontaktu do wszystkich poradni

Maria Bogiel
Prezes Zarządu

Przez 30 lat działalności staliśmy się wieloprofilowym, wysokospecjalistycznym ośrodkiem. Jesteśmy zaliczani do przodujących zakładów diagnostyczno-leczniczych w Polsce. Stale rozwijamy i unowocześniamy swoją działalność, by zapewnić naszym pacjentom usługi na najwyższym poziomie. Nowoczesny sposób zarządzania komunikacją telefoniczną w tak dużej jednostce medycznej stał się nieodzownym elementem, dzięki któremu możliwe jest ustandaryzowanie procesu porozumiewania się z pacjentami. Sprawna i kompleksowa obsługa pacjenta na etapie rejestracji to ważny element funkcjonowania całej placówki. Dodatkowo, pracownicy rejestracji zostali przeszkoleni z zakresu komunikacji z pacjentem. uruchomienie call center w znacząco podniosło efektywność procesu rejestracji pacjentów oraz spowodowało zmniejszenie kolejek w rejestracji bezpośredniej..