Lider Komunikacji dla Szpitala w Słupsku

Szpital w Słupsku
Liderem komunikacji

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. Janusza Korczaka w Słupsku to kolejny ośrodek zdrowia, który został laureatem kampanii „Lider komunikacji”. 21 października na oficjalnym spotkaniu zarządowi oraz zespołowi rejestracji telefonicznej zostały przekazane certyfikaty potwierdzające osiągnięte wyniki.

Lider Komunikacji
Profesjonalna obsługa pacjenta

„Lider komunikacji” to ogólnopolska kampania skierowana do placówek medycznych, które w swojej pracy wyróżniają się wysokim poziomem jakości komunikacji oraz obsługi pacjenta. Dzięki wprowadzeniu nowoczesnych rozwiązań technologicznych oraz organizacyjnych uzyskały spójną strategię kontaktu z pacjentami, zapewniając ciągły dostęp do pomocy i informacji.

Szpital uzyskał wyróżnienie dzięki fenomenalnym wynikom pracy telefonicznej rejestracji pacjentów.

Dziennie odbieramy około 600 telefonów ze 100 procentową skutecznością, średni czas oczekiwania na połączenie z agentką to 25 sekund, a przeciętny czas rozmowy 2-2,5 minuty. Choć w szczególnych przypadkach oczywiście poświęcamy pacjentom więcej czasu – mówi Alicja Kropidłowska, koordynator szpitalnego Call Center.

Dzięki takim wynikom udało się stworzyć spójną strategię komunikacji z pacjentem, której centralnym punktem jest właśnie medyczne call center. Pacjenci, widząc jego skuteczność oraz szybkość działania, rezygnują z osobistej rejestracji w szpitalu. Przekłada się to wymiernie na jakość usług medycznych, satysfakcję oraz poczucie bezpieczeństwa pacjentów. Do przeszłości odszedł problem skarg związanych z brakiem możliwości zapisu do specjalisty czy dostępem do informacji.

600
telefonów dziennie
100
procent skutecznie odebranych telefonów
25
sekund oczekiwania na połączenie z agentką

Andrzej Sapiński
Prezes Zarządu

To był szczególnie trudny czas, gdy pacjenci bali się osobiście przychodzić do szpitala, bo tu ryzyko zarażenia się było duże, a jednocześnie Covid dotknął naszych pracowników. I wtedy właśnie Call Center zdał swój egzamin – przyznaje Andrzej Sapiński, prezes zarządu szpitala. – Call Center stało się jednym miejscem, gdzie dzwoniąc można załatwić większość spraw albo uzyskać informację jak postępować dalej.